Bikše: ”FIS sacensības Sāriselkā bija ieskriešanās pirms pasaules kausa posma”

Datums: 23.11.2017 14:31
5 skatījumi

Jau iepriekš tika ziņots, ka Olimpisko spēļu kandidāts un pagājušā sezonā “Tour de ski” pēdējā posmā pret kalnu trīsdesmitniekā tikušais madonietis Indulis Bikše pagājušajā nedēļas nogalē atklāja sezonu ar dalību FIS sacensībās Somijas pilsētā Sāriselkā, kur visos trijos startos ieguva zem 100 FIS punktiem, apsteidzot arī dažus elites slēpotājus. Jau rīt mūsu labākais distanču slēpotājs startēs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā, kas norisināsies pazīstamajā Somijas ziemeļu puses slēpošanas centrā Kūsamo un kura ietvaros no piektdienas līdz svētdienai paredzēti trīs starti jeb minitūre.

 “Nostartēju savā līmenī. Nebiju speciāli gatavojies šīm sacensībām, jo tās bija vairāk kā treniņš. Šie bija tādi ieskriešanās “mači” pirms pasaules kausa posma Kūsamo,” dalību pagājušajā nedēļas nogalē FIS sacensībās Sāriselkā raksturo Indulis Bikše. “Šoreiz atbraucu vēlāk uz Somiju – sešas dienas pirms Sāriselkas. Pateicoties ģimenes un privātā sponsora atbalstam, varēju aizvadīt treniņus augstkalnē un varēšu doties arī uz Pasaules kausa posmu. Vēl aizvien tiek veikts apjoma darbs, jo sezonas ir gara, un šis ir vēl laiks, kad ir jāvāc kilometri, nevis aktīvi jāstartē. Taču tajā pašā laikā sacensības tomēr ir labākais treniņš, un pirms pasaules kausa posma noteikti ir nepieciešamas sacensības, lai “ieskrietos”,” skaidro trenera Zinta Bikšes dēls un audzēknis.

 “Slidsolī jutu, ka trūka noslēpotie kilometri uz sniega un ātruma darbs tieši šajā slēpošanas stilā. Klasiskajā stilā starti izdevās labāki, jo biju vairāk treniņos slēpojis klasikā. Tas arī tāpēc, ka šosezon ir diezgan daudz starti klasikā,” labāku rezultātu klasikā pamato Indulis, piebilstot, ka šajā nedēļas nogalē vajadzētu būt labākā formā nekā pirms dažām dienām, jo ātruma darbs bija sacensībās Sāriselkā, un līdz ar to tagad jau būs vieglāk. Par rezultātu Pasaules kausa 1.posmā mūsu slēpotājs ir piesardzīgs: “Es nevaru prognozēt rezultātu, jo tas atkarīgs arī no tā, kā konkurentiem un man slīdēs slēpes utt. Ceru nobraukt zem 100 FIS (Bikše to līdz PK posmos ir izdarījis piecas reizes, labākos punktus šāda augsta līmeņa sacensībās sasniedzot šogad janvārī Zviedrijā, kad nopelnīja 62 FIS punktus – aut.piez.)”

 Atgādinām, ka pagājušajā nedēļas nogalē Sāriselkā 10km distanci klasiskajā stilā ar intervālu startu, kur uz starta izgāja 72 slēpotāji, Indulim izdevās iekļūt divdesmitniekā, distanci veicot 27:55,7 un ieņemot 19.vietu. Viņš no uzvarētāja un pasaules vicečempiona Morisa Maņifikā atpalika minūti un 43 sekundes, kas ir par pusminūti mazāk nekā bija piekāpies titulētajam francūzim šā gada 1.janvārī „Tour de ski” ietvaros šajā pašā distancē, tikai ar masu startu. Nopelnītie 72 FIS punkti ir trešais labākais rādītājs karjerā FIS sacensībās ārpus Latvijas. Sprintā klasiskajā stilā I.Bikše kvalifikācijā uzrādīja 23.laiku un kvalificējās ceturtdaļfināla trīsdesmitniekam, zaudējot 13,96 sekundes labākā laika uzrādītājam (3:53,16) un vairākas reizes pasaules kausa posmos finālā sprintā tikušajam Lukasam Šanavā no Francijas. Tas mūsu slēpotājam ļāva ceturto reizi karjerā nopelnīt sprintā zem simts punktiem – 95 FIS, no labākā rādītāja šajā disciplīnā atpaliekot par 22 punktiem. Bikše bija tuvu iekļūšanai pusfināla divpadsmitniekā, jo savā ceturtdaļfināla braucienā bija trešais, kas beigās deva 14.vietu, ierindojoties tieši aiz Soču Olimpisko spēļu 14.vietas ieguvēja un divas reizes pasaules kausa posmos sprintā finālā tikušā francūža Reno Žeja. Pēdējā dienā Sāriselkā “Tour de ski” kalnu posmā trīsdesmitniekā tikušais latvietis 15km distancē brīvajā stilā ierindojās 13.vietā (77 FIS punkti), uzvarētājam zaudējot divas minūtes un desmit sekundes. 

Tātad rīt jau pirmā sacensību diena ar sprintu klasiskajā sitlā. Vīriešiem kvalifikācija sāksies 11:45 (Somijas un Latvijas laiks ir vienāds).

​​Ivars Bācis

 Bez autora atļaujas rakstu pārpublicēt ir aizliegts.