Bikšem 9.vieta FIS sacensībās Austrijā

Datums: 05.12.2017 10:41
17 skatījumi

Pagājušās nedēļas nogalē vienā no Austrijas galvenajiem slēpošanas centriem Zēfeldē Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās 15km brīvajā stilā ar intervāla startu 96 dalībnieku vidū Latvijas vadošais slēpotājs Indulis Bikše iekļuva desmitniekā, ieņemot 9.vietu. Madonietis uzvarētājam austrietim Maksam Haukem, kurš karjerā vienreiz pasaules kausa posmos ticis trīsdesmitniekā, zaudēja 1:47 un nopelnīja 80,75 FIS punktus, kas neietilpst labāko desmit rezultātu vidū. Tikmēr otrs Latvijas pārstāvis, šobrīd pamatā biatlonā startējošais Roberts Slotiņš noslēpoja par pusotru minūti lēnāk nekā Indulis un ierindojās 27.vietā.

Pēc nostartēšanas novembra pēdējā nedēļas nogalē pirmajā šīs sezonas pasaules kausa posmā Rukā Somijā Indulis Bikše veica patālu pārbraucienu, no Eiropas ziemeļiem pārceļoties uz vidieni, jo decembra pirmajās brīvdienās bija paredzēts piedalīties FIS sacensībās Austrijas slēpošanas centrā Zēfeldē, kur pēc diviem gadiem notiks pasaules čempionāts slēpošanā.

Zēfeldē bija paredzēti sprints brīvajā stilā pirmajā dienā sestdien un 15km distance tajā pašā slēpošanas stilā slidsolī ar intervāla startu svētdien. Sacensībām kopā ar Induli Bikši bija pieteicies arī savulaik divos pasaules čempionātos distanču slēpošanā startējušais un pēdējos pāris gadus biatlonu kā savu primāro sporta veidu izvēlējušais mazsalacietis Roberts Slotiņš. Bez mājiniekiem austriešiem, mūsu slēpotājiem konkurenci sastādīja arī igauņi, lietuvieši, slovēņi, horvāti, ungāri, baltkrievi, čehi, slovāki un vēl daži citi.

Tā kā pa ceļam no Somijas sanāca neparedzēti sarežģījumi, tad Bikše pirmajā dienā nevarēja piedalīties, tāpēc sprintā startēja tikai Slotiņš, kurš 1,4km sprinta apli veica 2:22,71 un par 14,6 sekundēm piekāpās labākā laika uzrādītājam, kas 76 dalībnieku vidū deva 41.vietu un 182 FIS punktus. Tieši aiz Robera palika savulaik astoņas reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikušais Algo Kerps, taču priekšā mūsu sportistam tika vairāki Igaunijas U23 un junioru grupas pārstāvji, vislabāko rezultātu sasniedzot 10 sekundes ātrāk par Slotiņu sprintojušajam un 7.laiku uzrādījušajam Kristiānam Kolam (92 FIS punkti).

Svētdien 15km distancē abiem latviešiem iesākuma daļa, kas bija ar kāpumu apveltīta, bija mierīga, Robertam pat ļoti mierīga. Indulis pretēji pasaules kausa posmos pielietotajai taktikai, kur pirmajā kontrolatzīmē viņš pat pasaules vadošajiem zaudē pāris sekundes, šeit līderim Haukem madonietis pie 1,7km piekāpās 16 sekundes un atradās 6.vietā. Tikmēr Slotiņa deficīts sniedzās pāri 40 sekundēm (47 s), kas neļāva atrasties starp labākajiem trīsdesmit (35.vieta).  Turpinājumā Slotiņš pakāpās uz augšu, pusdistancē iekļūstot trīsdesmitniekā (29.vieta, +1:31,8), bet Indulis noslīdēja pāris pozīcijas zemāk uz 9.vietu (+44,8 s), atrazdamies pāris sekundes tieši aiz labākā igauņa Andreasa Vērpalu. Nākamos pāris kilometros Indulis apsteidza Vērpalu, izvirzīdamies 8.vietā un apsteidzot par gadu vecāko igauni pie 11,2km atzīmes par 12 sekundēm.

Taču beigās Bikšem neizdevās kļūt par labāko no Baltijas valstīm, jo pēdējos trijos kilometros igauņu Olimpiskā čempiona dēls pielika ātrumā un atgriezās 8.vietā, apsteidzot finišā Induli tikai par vienu sekundi. Tajā pašā laikā vienu sekundi aiz madonieša palika 2015.gada pasaules čempionāta 6.vietas ieguvējs šajā distancē Bernhards Tričers. Roberts finišā pakāpās uz 27.vietu, kaut gan pēc trijām ceturtdaļām distances viņš bija pat 24.vietā. Mazsalacietis uzvarētājam zaudēja 3:15 un nopelnīja 113,87 FIS punktus. Tikai pusminūti par Slotiņu ātrāks bija pāris reizes pasaules kausa posmos distancē piecdesmitniekā un sprintā arī trīsdesmitniekā tikušais austrietis Luiss Štadlobers.

Uzvarēja 15km distanci 35:35,1 veikušais Maks Hauke, kurš gada sākumā “Tourde ski” finišēja divas vietas priekšā Bikšem, un tāpat kā mūsu slēpotājs austrietis pēdējā posmā pret kalnu pirmo reizi karjerā iekļuva trīsdesmitniekā, ierindojoties 29.vietā un tīri pēdējā posmā savukārt piekāpjoties Indulim par 2 vietām. Sešpadsmit sekundes Haukem zaudēja un otro vietu ieņēma divas reizes pasaules čempionātos sprintā divdesmitniekā tikušais tautietis Dominiks Baldlaufs, bet trijnieku noslēdza FIS sacensībās Sāriselkā pēdējā dienā šajā pat distancē uzvarējušais bulgārs Veselīns Činzovs (+37,7 s).