I.Bikše uzsācis jauno pasaules kausa sezonu

Datums: 27.11.2017 14:36
8 skatījumi

Ar startiem trīs dienas pēc kārtas novembra pēdējā nedēļas nogalē Somijas ziemeļu ciematā Rukā notikušajā Pasaules kausa pirmajā posmā Latvijas slēpotājs un Olimpisko spēļu kandidāts Indulis Bikše atklājis jauno pasaules kausa sezonu. Vislabāk madonietim veicās pēdējā dienā 15km iedzīšanā brīvajā stilā, kur viņam no 88 dalībniekiem ar uzrādīto 66.laiku izdevās pakāpties kopvērtējumā uz 74.vietu un nopelnīt 73,69 FIS punktus, kas ir mūsu vadošā slēpotāja otrais labākais rezultāts pasaules kausa posmos.

 Nedēļu vēlāk pēc dalības FIS sacensībās Sāriselkā novembra vidū sezonas otrais starts novembra pēdējā nedēļas nogalē Indulim Bikšem sanāca visaugstākajā līmenī – Pasaules kausa pirmajā posmā, kas diezgan bieži pēdējā desmitgadē notiek Kūsamo blakus esošajā Rukā. Šis slavenais Somijas ziemeļu ciematiņš nav svešs arī Bikšem, jo slēpotājs no “Lejasjozumiem” tur bija startējis iepriekšējos divus, ieskaitot savu debiju pasaules kausa apritē 2015.gada novembra beigās.

 Pirmajā dienā sprintā klasiskajā stilā mūsu slēpotājam diemžēl neizdevās parādīt labu sniegumu. Līdz ar to 127 dalībnieku vidū 22 gadus vecajam madonietim nācās palikt vien 120.vietā, kaut pēc reitinga viņš bija starp labākajiem simts (97. pēc FIS punktu reitinga – aut.piez.). Kvalifikācijas uzvarētājam, par Induli vienu gadu jaunākajam supertalantam un pēc sezonas sākuma noteikti apzīmējumu “pasaules labākais slēpotājs” pelnījušajam norvēģim Johannesam Klēbo, nācās piekāpties gandrīz par pusminūti – 28,52 sekundes, kas deva netīkamos 205 FIS punktus. Pēdējos reizi Bikše virs 200 FIS punktiem sacensībās uz sniega bija nopelnījis, starp citu, turpat Rukā sprintā pirms diviem gadiem savā debijā pasaules kausā. Taču šoreiz šāda neizteiksmīga rezultāta pamatā nav paša sportista sniegums, bet gan vairāk īsto smēru nepiemeklēšana sarežģītajos laika apstākļos. Jāņem arī vērā, ka Indulim ar smērēšanu palīdz tikai tēvs un ka mūsējam ne tuvu tāda slēpju kolekcija uz sacensībām kā lielākajai daļai konkurentu.

 Nākamā dienā15km distance klasiskajā stilā ar intervāla startu sākās ļoti cerīgi, jo Indulis bija sācis savā stilā un pie 1,2km atzīmes no 115 dalībniekiem atradās 51.vietā, līderim zaudējot 10,5 sekundes, bet no piecdesmitnieka šķirot nieka divām sekundes desmitdaļām. Turpinājumā, kad sekoja pārsvarā kāpuma daļa, diemžēl latvieša temps kritās, un pie nākamās kontrolatzīmes 3,1km viņš jau bija noslīdējis uz 90.vietu (+36 s). Tā ap devītā desmita beigu pozīcijām viņš turējās līdz pusdistancei, bet pie 8,1km jau nācās atkrist vēl tālāk – uz apaļo simto vietu (+1:56,8). Simtniekā Bikšem izdevās noturēties, ieņemot 99.vietu (+3:55,9) un nopelnot 93,48 FIS punktus. Labākais no baltiešiem bija Karels Tammjarvs (34.vieta), kuram tikai 3,5 sekundes pietrūka, lai piekto reizi karjerā iekļūtu trīsdesmitniekā.

 Pēdējā dienā norisinājās 15km iedzīšana brīvajā stilā, ņemot vērā pirmo divu sacensību dienu uzrādītos rezultātus. Uz starta izgāja 88 slēpotāji. Un tieši noslēdzošā diena atnesa visaugstvērtīgāko rezultātu. Zinta Bikšes dēls un audzēknis labākā laika uzrādītājam un pasaules vicečempionam Morisam Maņifikā no Francijas zaudēja 2:10 – tik maz šajā distancē neviens no mūsu slēpotājiem paša augstākā līmeņa sacensībās nebija zaudējis. Iepriekšējais rekords piederēja pašam Indulim – 2:34, kas tika uzrādīts pagājušā sezonā Zviedrijā. Pārgurušajam Klēbo, kurš beidzamajā trešdaļā, kad pakaļdzenošā grupiņa viņu bija noķērusi, kaut kā spēja atgūties, I.Bikši apsteidza tikai par pusminūti. Induļa iegūtie 73,69 FIS punkti ir faktiski gandrīz tāds pats rezultāts, ko savulaik savā labākajā startā turpat Rukā uzrādīja viņa novadnieks Arvis Liepiņš (Indulim tomēr par 2 punktiem labāks – aut.piez.).

 Kā jau intervijā pēc Sāriselkas Indulis atzina, tad pirmssezonā nav izdevies noslēpot vajadzīgos kilometrus, līdz ar to ļoti labu rezultātu nevajadzēja vēl gaidīt. Toties savā otrajā startā šajā sezonā pasaules kausa posmos Davosā (trešajā PK posmā 9.un 10.decembrī) Bikše cer parādīt jau labāku sniegumu.

 Ivars Bācis

 Bez autora atļaujas rakstu pārpublicēt ir aizliegts.