Slēpotājam Bikšem mainīgas sekmes pasaules kausa posmā Davosā

Datums: 11.12.2017 13:09
19 skatījumi

Šajā nedēļas nogalē Šveices pilsētā Davosā notikušajā Pasaules kausa trešajā posmā distanču slēpošanā Latvijas pārstāvis Indulis Bikše nostartēja ar mainīgām sekmēm, labu rezultātu uzrādot svētdien 15km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu, kur madonietis 111 dalībnieku konkurencē ieņēma 69.vietu (+2:51,8), nopelnot 67,50 FIS punktus, kas ir viņa otrs labākais rādītājs šāda augsta līmeņa sacensībās, informē Latvijas slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis. Tikmēr 13.vietu ieguvušais igaunis Karels Tammjarvs pievienojās Bikšem, esot vienīgajiem no Baltijas valstīm, kuriem šajā gadā PK posmos izdevies tikt trīsdesmitniekā.

 Pēc viena posma izlaišanas Pasaules kausa apritē šajā sezonā pagājušajā nedēļas nogalē atgriezās Latvijas vadošais distanču slēpotājs Indulis Bikše, piedaloties trešajā posmā Davosā. Otrais posms Lillehammerē tika izlaists apzināti, jo tur sacensību programma nebija parocīga – sprints klasiskajā stilā un skiatlons. Novembra beigās, kad nebija treniņos uz sniega pavadīts pietiekams laiks, ļoti labus rezultātus Rukā nevarēja gaidīt, taču Davosā bija cerības uz labāku sniegumu, ko veicināja arī Rukā pēdējā dienā iedzīšanā slidsolī uzrādītais rezultāts.

 Pirmā diena pazīstamajā Šveices augstkalnes pilsētā nebija diez ko iepriecinoša, jo sprintā brīvajā stilā Bikšem sanāca tāds pats rezultāts kā pērn Davosā, kā arī sprintā klasiskajā stilā Rukā pirms divām nedēļām, tikai šoreiz atšķirībā no Somijas iegūtie punkti nesniedzās virs diviem simtiem. Pēc reitinga 112 dalībnieku vidū Indulis bija 86., taču ar uzrādīto rezultātu neizdevās iekļūt starp labākajiem simts. 1,5km sprintu Indulis veica 2:44,57, no labākā laika uzrādītāja Johannesa Klēbū atpaliekot 21,47 sekundes, kas deva 180 FIS punktus un 106.vietu. Divas sekundes ātrāks bija šogad reti ar labie rezultātiem izcēlušais Stepans Terentjevs no Lietuvas, bet precīzi par astoņām sekundēm madonieti apsteidza igaunis Kristians Kolls, kuru šogad februārī pasaules čempionātā Lahti sprintā brīvajā stilā Bikše bija pārspējis par piecām sekundēm.

 Finālā fenomenāli šo sezonu uzsākušais 21 gadus vecais norvēģis Klēbo neatstāja nekādas izredzes pat superātrajam itāļu sprinterim un šogad par pasaules čempionu kļuvušajam Federiko Pelegrīno, kamēr trijnieku noslēdza par līderi Krievijas izlasē kļūstošais jaunais talants – 20 gadus vecais U23 grupas pasaules čempions Aleksandrs Boļšunovs, kurš pasaules kausā debitēja tikai šogad martā, visas astoņas reizes līdz šim tiekot desmitniekā, turklāt trīs reizes arī trijniekā.

 Svētdien 15km Zinta Bikšes dēlam un audzēknim sanāca reabilitēties un parādīt ļoti labu sniegumu, lai arī sākums nebija tik cerīgs, jo ierasti ātri sākošais Indulis pie pirmās kontrolatzīmes 2,2km atradās vien 90.vietā no 111 dalībniekiem, līderim zaudējot pusminūti. Turpinājumā latvietis straujiem soļiem kāpa uz augšu – pie 3,2km 78.vieta (+41,2 s), pie 5km 71.vieta (+48,4 s), bet pusdistancē jau 65.vieta (+1:12,6), esot priekšā dažiem ne vienu reizi vien pie pasaules kausa kopvērtējuma punktiem tikušajiem, t.i., trīsdesmitniekā iekļuvušajiem slēpotājiem. Distances otrā puse iesākās vēl patīkamāk, jo „Tour de ski” vēsturisko panākumu guvušais Latvijas slēpotājs pie 8,2km atzīmes pamanījās uzkāpt līdz 55.vietai (+1:21,8), bet otro no kopumā trim apļiem, kaut arī blīvajos rezultātos bija noslīdējis nedaudz zemāk, tomēr pabeidza sešdesmitniekā – 58.vietā (+1:33,3).

 Trešajā aplī tomēr temps nedaudz kritās, un Indulim nācās nedaudz atkrist, pie 12,2km atzīmes atrodoties jau septītā desmita beigās – 69.vietā (+2:13,4), kurā tad arī Bikše finišēja (+2:51,8). Nopelnītie 67,50 FIS punkti ir šīs sezonas labākais rādītājs un par pieciem atpaliek no labākā rezultāta pasaules kausa posmos, kas sasniegts šā gada janvāra beigās Zviedrijā.

 Uzvaru līdzīgā cīņā svinēja pasaules vicečempions šajā distancē Moriss Maņifikā no Francijas, kurš par 4 sekundēm apsteidza visās kontrolatzīmē dažas sekundes atpalikušo krievu Sergeju Ustjugovu, kurš šosezon pirmo reizi distancē parādīja pagājušā gada lieliskajiem rezultātiem atbilstošu sniegumu.  Vēl desmit sekundes lēnāks bija un otro dienu pēc kārtas trijnieku noslēdza Bolšunovs, tādējādi ceturto reizi karjerā kāpjot uz goda pjedestāla. Tikmēr uzslavu ir pelnījis arī igaunis Karels Tammjarvs, kurš sasniedza karjeras labāko rezultātu - 13.vieta (+1:10,6), pēc ilga pārtraukuma ievedot Igauniju pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā distancē (sprintā ik palaikam trīsdesmitniekā tiek Marko Kilps un Raido Rankels – aut.piez.). Starp citu, līdz pagājušajai svētdienai vienīgais, kas šogad to bija paveicis no Baltijas valstīm, bija mūsu Indulis Bikše.

 

Nākamajā nedēļas nogalē Indulis Bikše startēs pasaules kausa 4.posmā Toblahā (Itālija), kur paredzēta 15km distance slidsolī ar intervāla startu un 15km iedzīšana klasikā nākamajā dienā.

 

Ivars Bācis
P.s bez autora atļaujas pārpublicēt nedrīkst.